Warsztat V: Mentalizacja w procesie terapii wielorodzinnej

Warsztat odbędzie się 29.10.2015 w godzinach 13:00-14:30 w UKW Copernicanum, ul. M. Kopernika 1, Bydgoszcz.
Sprawdź jak dojechać komunikacją miejską lub samochodem.

Celem warsztatu jest prezentacja technik pracy psychoterapeuty opartych na koncepcji mentalizacji w procesie terapii wielorodzinnej. Praca grupowa obejmuje rodziców i dzieci a metody pracy są kompilacją wielu technik, w tym technik warsztatowych ułatwiających przepracowanie trudnych problemów w relacjach rodzinnych. Rola psychoterapeuty polega w odróżnieniu od klasycznych metod na wejściu w rolę „katalizatora” procesu i „animatora” wydarzeń aby uczestnicy terapii weszli w rolę ekspertów w zakresie rozumienia interakcji społecznych i ich wpływu na funkcjonowanie emocjonalne.

Warsztat będzie prowadzony przez dr n. med. Bartoszta Tregera z Katedry Psychiatrii, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz mgr Aleksandrę Katarzynę Tomasiewicz z Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.